Projekty

PIERWSZA KONFERENCJA

Pierwsza konferencja odbyła się w dniach 27 - 28 października w 2011 roku w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy w Polsce. Przedstawiciele z ponad 32 Uniwersytetów oraz około 400 naukowców wzięło udział w konferencji, której motyw przewodni brzmiał „Pielgrzymi prawdy. Pielgrzymi pokoju”. Na tej Uczelni w 2012 zostało utworzone Centrum Studiów Ratzingera, którego dyrektorem został ks. Mariusz Kuciński.

 

DRUGA KONFERENCJA

Druga konferencja zatytułowana „Co sprawia, że człowiek jest człowiekiem” odbyła się w dniach 8 - 9 listopada 2012 na Papieskim Uniwersytecie w Rio de Janeiro w Brazylii. Reprezentowanych było ponad 134 Uniwersytetów i 700 naukowców uczestniczących w konferencji. Po zakończonej Konferencji na tym Uniwersytecie powstała Katedra poświęcona nauce Ratzingera.

 

TRZECIA KONFERENCJA

„Ewangelie: historia i chrystologia. Poszukiwania Józefa Ratzingera” były motywem przewodnim Sympozjum zorganizowanym w Rzymie od 24 do 26 października 2013, którego współorganizatorem była Konferencja Rektorów Papieskich Uniwersytetów w Rzymie. Sympozjum odbyło się na Uniwersytecie Laterańskim oraz w Sali Synodu w Watykanie. W spotkaniu uczestniczyło ponad 450 uczonych z ponad 100 Uniwersytetów z Włoch i z całego świata.

 

CZWARTA KONFERENCJA

„Szacunek dla życia drogą pokoju”, taki był motyw przewodni konferencji zorganizowanej w dniach 23 - 24 października 2014 na Papieskim Uniwersytecie Boliwariańskim w Medellin w Kolumbii. Było tam około 1000 uczestników, głównie z Kolumbii oraz z innych krajów Ameryki Łacińskiej (Argentyny, Brazylii, Gwatemali, Meksyku, Peru i Wenezueli), jak również z Europy (Belgii, Francji, Włoch, Polski, Holandii, Hiszpania) i Indii.

 

PIĄTA KONFERENCJA

W dniach od 28 do 29 października 2015  na Uniwersytecie Francesco de Vitoria w Madrycie, odbyła się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa Fundacji Watykańskiej J. Ratzinger Bemedetto XVI. Tematem konferencji były słowa kard. Ratzingera: "Modlitwa siłą przemieniającą świat."

SZÓSTA KONFERENCJA

 W dniach 24-26 listopada 2016, na Uniwersytecie Santa Croce w Rzymie odbyło się międzynarodowe sympozjum zatytułowane: "Eschatologia: analiza i perspektywy".

Książki

Benedykt XVI Nauczyciel i pielgrzym, ks. Zygmunt Zieliński

Zakończony w niespodziewany sposób pontyfikat papieża Benedykta XVI skłania do pierwszych podsumowań, ocen i refleksji. Książka, którą oddajemy do rąk czytelników, otwiera przed nami papieskie drogi, papieską myśl i sposób...

Chrystus daje wszystko Teologia miłości Benedykta XVI, Pascal Ide

Wydaje się, że papież Benedykt XVI często bywa niedoceniany, co jest między innymi wynikiem nieznajomości jego myśli teologicznej. W książce Chrystus daje wszystko Pascal Ide w przystępny sposób wykłada teologię...

Mój brat Papież, George Ratzinger

Kiedy na placu Świętego Piotra padły słowa Habemus papam! (...) Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Ratzinger!, Georg poczuł wielkie przygnębienie. Tak wielkie, że następnego ranka nie odebrał telefonu od swojego brata -...

Ratzinger na celowniku Dlaczego go atakują

Nauczanie Benedykta XVI o rozumie ludzkim, konsekwentna krytyka gospodarki pozbawionej etyki, odwaga w piętnowaniu tego co złe, także w samym Kościele, przysparzają mu więcej wrogów niż zwolenników. Książka Ratzinger na celowniku...

Orędzia i Przemówienia

Prawdziwe prawo jest nieodłączne od sprawiedliwości

Przemówienie do Trybunału Roty Rzymskiej - 21.01.2012

Milczenie i słowo drogą ewangelizacji

Orędzie na XLVI Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu 2012 r, wydane 24.01.2012

Priorytetem jest odnowa wiary

Przemówienie do uczestników zgromadzenia plenarnego Kongregacji Nauki Wiary, 27.01.2012

Partnerzy

1

2

3

4

5

6

7

Ostatnie zdjęcia

ozio_gallery_jgallery

Media

serwispapieski 2

ekai

przewodnik katolicki

diecezja bydgoska